30 lat YMAA – dr Yang Jwing-Ming

Ostatnia aktualizacja 9 listopada, 2020

Dr Yang Jwing-Ming - Mistrz i założyciel YMAA
Dr Yang Jwing-Ming

Jestem szczęśliwy mówiąc, że dziś YMAA obchodzi 30 – tą rocznicę. Od nauczania 5 – 6 uczniów przed moim garażem, poprzez pierwszą wizytę w Polsce w 1986 roku, widząc jak YMAA International rozrasta się kraj po kraju, przez założenie YMAA Publication Center, po publikację wielu książek, filmów i artykułów, było to obfitujące w wydarzenia 30 lat. Dzisiaj, jesteśmy międzynarodową organizacją z 50-cioma szkołami w 18 krajach, jesteśmy rozpoznawani przez ludzi na całym świecie.

Chciałbym podziękować wielu instruktorom YMAA, uczniom i ludziom, którzy nas wspierają, za całe ich poparcie, poświęcenie  i  wkład w ciągu tych lat. Tak wielu z nich dobrowolnie poświęcało swój czas i wysiłki, by stworzyć YMAA, takim jakim jest dzisiaj. Nigdy nie zapomnę o nich głęboko w moim sercu. Pamiętam jak przeprowadziliśmy się do Jamaica Plain w Bostonie w 1984 roku, dwóch moich uczniów rzuciło pracę, po to by pomagać mi przez kilka miesięcy przy naprawie starego budynku, który wymagał poważnego remontu. Podczas moich podróży spotkałem tak wielu przyjaciół, tak wielu dobrych ludzi i szczerze brakuje mi wielu z nich.

Mam nadzieję, że coraz więcej instruktorów i uczniów ze wszystkich stylów i środowisk dołączy do nas do otwartej wymiany wiedzy, przyjaźni i szkolenia. Wierzę, że razem będziemy w stanie skutecznie propagować zdrowy styl życia i naukę Qigong oraz kulturę pracowitości i dyscypliny tradycyjnych sztuk walki. Nie mogę doczekać się by zobaczyć się ze wszystkimi w przyszłym roku na spotkaniach YMAA na całym świecie.

Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy.

Dr Yang, Jwing – Ming – założyciel  YMAA

Nicholas Yang

Nigdy nie przestało mnie zadziwiać jak niezwykłą rodziną stało się YMAA.  Nawet mój ojciec nie wyobrażał sobie nigdy, że YMAA rozrośnie się do światowej organizacji, jaką jest dzisiaj, i w tym roku dumnie świętujemy naszą 30. rocznicę.

To była niesamowita podróż, poprzez wiele trudów i zmagań, poprzez śmiech i radość, i  dosłownie krew, pot i łzy. YMAA stało się nieodzowną częścią naszego życia oraz wywiera tak wielki wpływ na wielu innych. Stale dążymy do tego by ciężko trenować, i zawsze będziemy. Nieustannie zachęcamy do dzielenia się ze sobą i wzajemnego wspierania się, ponieważ jest to jedyny sposób na zachowanie i ulepszanie sztuki. Uczymy walki moralności i pokory, ponieważ tak możemy ulepszyć siebie oraz świat. I zawsze się dobrze bawimy, ponieważ uwielbiamy otaczać się dobrym towarzystwem oraz kochamy cieszyć się życiem.

Trzy dekady minęły od tego jak mój ojciec zasadził ziarno, które wyrosło na naszą dzisiejszą międzynarodową rodzinę. Z niecierpliwością czekam na wiele lat w przyszłości, by być zainspirowanym, inspirować innych, tworzyć i spełniać marzenia i wspierać środowisko w nieustającej nadziei na optymistyczne jutro.

Nicholas Yang
Prezydent YMAA International.

Tłumaczenie: Ania Lorenc