Obóz Zimowy Brenna 2006 – relacja

Ostatnia aktualizacja 9 listopada, 2020

W dniach 24 luty – 04 luty odbył się Ogólnopolski Obóz Zimowy YMAA – Brenna 2006. Zakwaterowanie i zajęcia odbywały się w Hali Ludowej Beskid. Zajęcia prowadzili instruktorzy YMAA z Polski (Robert Wąs, Bartłomiej Grad – YMAA Kraków, Zbigniew Panasewicz – YMAA Nowa Huta) oraz z Portugalii, Pero Rodriguez , gościnnie też trenował z nami Victor Casqueiro i Armenio Silva. Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach: Taijiquan styl Yang, oraz Shaolin (trening techniczny oraz sparring).

Taijiuan – zajęcia te prowadziła ekipa z Krakowa i Nowej Huty – zarówno początkujący jak i średniozaawansowani mieli możliwość poraz kolejny doskonalić swoje umiejętności w podstawach Taijiuan (ćwiczenia rutynowe do sekwencji, nauka i poprawki techniczne sekwencji, pojedyńcze pchające dłonie) jak i zagłebienie się w zaawansowanym treningu (wprowadzenie do średniego i szybkiego tempa sekwencji, trening zastosowań formy i pchających dłoni, podwójne pchające dłonie, Peng Li Ghi An, centrowanie oraz dla twardzieli ćwiczenia wstępne do „8 Kawałków Brokatu” 😉

Shaolin technika + speed & power – tutaj ponownie ten sam zestaw instruktorów jaki występował na zajęciach Taijiquan dał popalić młodym gniewnym. Trening przeplatany był raz doskonaleniem naszych ciał i umysłów za pomocą ćwiczeń zwiększających naszą siłę i szybkość oraz treningiem czysto technicznym, zgodnym z programem YMAA.

Shaolin Sparring – poraz kolejny królowała tu Portugalia pod postacją Pedra Rodruigeza wraz z Victorem Casquiero oraz Robertem Wąsem który wprowadzał w podstawy sparringu najmłodszych stażem treningowym adeptów kung fu. Zaawansowani mieli okazję poraz szósty uczestniczyć w treningu sparringu prowadzonym przez Pedra. Tym razem, większość czasu poświęcone zostało na łączenie wszystkich trzech umiejętności (uderzenia, kopnięcia, rzuty) w jedną całość. Sporo czasu poświęcone zostało na omówienie taktyki i strategii podczas walki. Mimo że ćwiczylismy 18 godzin sparring to nikt nie złapał żadnej kontuzji co jest zasługą prfesjonalnego podejścia prowadzących jak i ochraniaczy które są niezbędnym elementem na tym etapie treningu.

Pod koniec obozu przeprowadzone zostały egzaminy w wyniku których Ula Łoboda (YMAA Sopot) oraz Łukasz Wójtowicz (YMAA Kraków) uzyskali pierwszy stopień Taijiquan wg. kryteriów YMAA. W wolnym czasie uczestnicy integrowali się na pobliskich stokach narciarskich (zarówno amatorzy nart „boazeria” jak i profesjonaliści od snowboardu „deski do prasowania”), lub w pobliskich ciastkarniach i knajpkach 😉 Spragnieni ciepła (w końcu zima była) relaksowali się w saunie gdzie temperatura dosyć często przekraczała 110 stopni….+

Podsumowując obóz zimowy zakończył się sukcesem i teraz wyczekujemy już z niecierpliwością następnego wydarzenia jakim będzie Summer Camp 4-14 sierpień, również w Brennej.