• +48 12 3764860
 • Pon-Pt - 9:00 - 17:00

Robert Wąs

Robert Wąs - YMAA Kraków, instruktor Taiji i Kung Fu

Główny instruktor w YMAA Polska, Kraków
Prezydent YMAA na Polskę i Europę Wschodnią

Shaolin Kung Fu - Mistrz YMAA
Taijiquan - Mistrz YMAA
Qin Na - Instruktor YMAA
Qigong - Instruktor YMAA

Rocznik 1969. Trening sztuk walki rozpoczął w wieku 12 lat od Judo. W wieku 16 lat trenował Taekwondo. W tym samym czasie zainteresował się Kung Fu i Taiji. Po kilku latach treningu pod okiem instr. Andrzeja Braksala uzyskał stopień instruktorski. W 1989 r dzięki pomocy instr. Tadeusza Gackiego przystępuje oficjalnie do YMAA Polska. Od tej pory nieprzerwanie szkoli się w kraju i zagranicą pod okiem dr Yang Jwing-Minga i innych nauczycieli sztuk walki, między innymi mistrza Li Mao-Ching, Liang Shou-You, Kao Tao, Yuan Zumou. Prowadzi oddział YMAA w Krakowie.

Uzyskane stopnie w YMAA:

 • 1996 Asystent Instruktora Shaolin Kung Fu
 • 2000 Asystent Instruktora Taiji
 • 2004 Instruktor Shaolin Kung Fu 
 • 2007 Asystent Instruktora Chin Na (Qin Na)
 • 2008 Instruktor Taiji
 • 2008 Asystent Instruktora Qigong
 • 2014 Mistrz Shaolin Kung Fu
 • 2017 Instruktor Chin Na (Qin Na)
 • 2018 Instruktor Qigong
 • 2018 Mistrz Taiji

Od 1999 r. pełni funkcję Prezydenta Wschodnioeuropejskiej Kwatery Głównej YMAA. Prowadzi szkolenia w zakresie Kung Fu, Taiji, Qin Na i Qigong w wielu krajach, m.in. we Włoszech, Holandii, Węgrzech, Francji, Portugalii, Irlandii, Anglii, Iranie, Południowej Afryce i USA. Triatlonista, ukończone dystanse: 1/8 IM, 1/4 IM, olimpijski, 1/2 IM.
email:

 

"It is very rare to find students who are not only able but willing to commit so much of their time, energy, and heart into martial arts, to embrace it as a way of life, to dedicate themselves to its true spirit, to teach others with such attention and care, and to never lose sight of its importance, significance, and impact on people all over the world. Robert Wąs has been with me and YMAA for over 25 years and this year have rightfully earned the title of YMAA Taijiquan Master. They (Robert, Pedro and Victor) are the first to hold YMAA Master titles in both Shaolin and Taijiquan".

Dr Yang Jwing-Ming

Bartłomiej Grad

Bartek Grad

Shaolin - Asystent Instruktor (7 st.)
Taijiquan - Instruktor (5 st.)
Ur. 1974.07.21 w Krakowie. Rozpoczął treningi w 1990r. pod okiem instruktorów Roberta Wąsa i Pawła Szczeszka w krakowskiej szkole sztuk walki YMAA Kraków. Od tamtej pory nieprzerwanie kontynuuje trening pod okiem szefa krakowskiej Szkoły YMAA instruktora Roberta Wąsa oraz uczestniczy w wielu seminariach i obozach krajowych i międzynarodowych prowadzonych przez Dr Yang Jwing-Minga. W 1993r uzyskuje uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. W 2000r uzyskał stopień asystenta instruktora YMAA, w 2007 instruktora Taiji YMAA. Od 2007 prowadził grupę YMAA Kraków Krowodrza, potem YMAA Nowa Huta. Obecnie trenuje i prowadzi zajęcia w YMAA Kraków.

email:

Zbigniew Panasewicz

zibi

Shaolin - Asystent Instruktor (7 st.)
Taijiquan -
Asystent Instruktor (3 st.) Ur. 21.III.1973 r. W 1989 rozpoczął treningi w YMAA Kraków u instr. Roberta Wąsa i Pawła Szczeszka. Stopnień Asystenta Instruktora uzyskał w 2000 roku. Przez kilka lat prowadził  oddział YMAA  w Nowej Hucie. Obecnie mieszka i pracuje w Londynie

 

Ana Wąs-Martins

ana_220_165

Taijiquan - Asystent Instruktor YMAA - 3 stopień

Urodzona w Lizbonie 1976. Nauczycielka języków obcych. Od 4 roku życia jest związaną ze sportem. Trenowała gimnastyką sportową i taniec.

Trening sztuk walk rozpoczęła w 1995 od Capoeira. W tym czasie zainteresowała się wschodnimi sztukami walki Kung Fu Shaolin i Taiji. W 1997 podjęła treningi w portugalskim oddziale YMAA Almada u instruktorów Tony Chee, Pedro Rodrigues i Victor Casqueiro.

Brała udział w zawodach Kung Fu i Taijiquan w Portugalii m.in. Campenonato Nacional i Taça de Portugal zdobywając kilkakrotnie pierwsze i drugie miejsca.

Od 2003 mieszka w Polsce gdzie kontynuuje swój trening Kung Fu i Taijiquan w YMAA Kraków u instruktora Roberta Wąsa. Uczestniczyła i dalej bierze udział w wielu seminariach i obozach prowadzonych przez krajową i międzynarodową kadrę instruktorską.

W 2009 uzyskała uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością sztuk walki (samoobrona).

Kuba Sroka

 

Kuba Sroka - instruktor kung fu dzieci YMAA KrakówUr. 22 września 1989r. w Krakowie. Psycholog ze specjalizacją psychologia sportu. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobył podczas 3 letniej pracy w programie mentorskim Akademia Przyszłości. Trening kung fu w Ymaa Kraków rozpoczął w 2007 roku pod okiem instruktorów Roberta Wąsa i Bartłomieja Grada. Posiada IV stopień Shaolin wg programu YMAA oraz uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. Prowadzi zajęcia kung fu dla dzieci od 2013 roku oraz zajęcia Kung Fu dla młodzieży i dorosłych w Szkole YMAA Kraków. Prowadził liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Michał Cyganik

michal cyganik kungfu krakow2Rocznik 1992, ze sportem związany od dziecka od piłki nożnej po koszykówkę, treningi sztuk walki rozpoczął w 2013 roku w YMAA Kraków pod okiem Shifu Roberta Wąsa. Uczestnik licznych seminariów i obozów organizowanych przez YMAA oraz Shou Bo Italia. Oprócz Kung fu interesował się dyscyplinami sportowymi jak Kickboxing, Boks oraz Shuai Jiao. Do jego największych osiągnięć sportowych należą:

 • Dwukrotne Mistrzostwo Polski (2014 i 2019) i Puchar Polski Sanda (2014)
 • Młodzieżowe V-ce Mistrzostwo Polski Kickboxing Full-Contact
 • 2 Miejsce Pucharu Europy Kickboxing Full-Contact
 • Mistrzostwo Małoposki Kickboxing Light-Contact
 • Dwukrotny V-ce Mistrz Małopolski w boksie
 • Laureat 1 miejsca Międzynarodowego Grand Prix Małoposki w Boksie
 • Dwukrotny ćwierćfinalista prestiżowego międzynarodowego turnieju bokserskiego "O Złotą Rękawice Wisły"
 • Wywalczenie 5 miejsca na międzynarodowym turnieju Shuai Jiao w Heze w Chinach.

Stoczył w sumie ponad 50 walk amatorskich. Posiada II stopień Shaolin wg. programu YMAA, 4 stopień uczniowski Kickboxingu oraz certyfikat uczestnictwa seminarium " Kettlebells Hardstyle Method". Prowadzi zajęcia grupy początkujące Sanda oraz asystuje i pomaga w prowadzeniu zajęć Shaolin.

Joanna Groniak

joanna groniak kungfu krakowUrodzona 20 czerwca 1987 r. w Krakowie. Prawnik, radca prawny. Pasjonatka wschodnich sztuk i sportów walki. Trening Kung Fu Shaolin rozpoczęła w 2006 r. w YMAA Kraków pod okiem Shifu Roberta Wąsa i instruktora Bartłomieja Grada. Kilka lat później w YMAA Kraków rozpoczęła także trening Taijiquan, San Da (walka sportowa full contact) i Shuai Jiao (chińskie zapasy). Mistrzyni Polski San Da w 2019 r. Posiadaczka III stopnia kung fu shaolin oraz I stopnia Taijiquan wg programu YMAA. Wielokrotna aktywna uczestniczka krajowych i międzynarodowych obozów sportowych i seminariów treningowych. W trakcie sportowej przygody trenowała także filipińskie sztuki walki i judo z których inspiracje czerpie do dziś oraz brydż sportowy (poziom turniejowy). Posiada uprawnienia instruktora sportów i sztuk walki. Ukończyła kursy z zakresu anatomii sportowej oraz dietetyki i suplementacji. Od września 2019 r. prowadzi treningi grupy początkującej Kung Fu Shaolin w YMAA Kraków.