Szkoła Kung Fu, Tai Chi i Chi Kung - YMAA Kraków

Kwatera Główna YMAA - Polska i Europa Wschodnia
Dyrektor: Robert Wąs
Zajęcia w Krakowie:

ul. Krakowska 21, tel. (012) 376 48 60

www.ymaa.pl

www.taichikrakow.pl

www.kungfukrakow.pl

Robert Wąs
Mistrz Kung Fu

Mistrz Taiji

Instruktor Qin Na

Instruktor Qigong

Bartomiej Grad
(7 st. Shaolin, 5 st. Taiji)

Ana Wąs-Martins
(4 st. Shaolin, 2 st. Taiji)

Jakub Sroka (Kung Fu dzieci)
(3 st. Shaolin)

Treningi w grupach:

  • Kung Fu Shaolin
  • Kung Fu dla dzieci
  • Tai Chi Chuan styl Yang
  • Chi Kung (Qigong)

 

Instruktorzy Kung Fu, Tai Chi (Taiji), Chi Kung (Qigong) w YMAA Kraków:

Robert WasRobert Wąs - Dyrektor YMAA Kraków, Prezydent YMAA na Polskę i Europę Wschodnią Ur. 24.04.1969 r. w Krakowie. Trening sztuk walki rozpoczął w wieku 12 lat od Judo. W wieku 16 lat trenował Taekwondo. W tym samym czasie zainteresował się Kung Fu i Taiji. Po kilku latach treningu pod okiem instr. Andrzeja Braksala uzyskał stopień instruktorski i dalej kontynuował swój trening. W 1989 r dzięki pomocy instr. Tadeusza Gackiego przystępuje oficjalnie do YMAA. Od tej pory nieprzerwanie szkoli się w kraju i zagranicą pod okiem dr Yang Jwing-Minga i innych nauczycieli sztuk walki, między innymi mistrza Li Mao-Ching, Liang Shou-You. Jednocześnie prowadzi oddział YMAA w Krakowie. W 1996 uzyskał stopień Asystenta Instr. YMAA, w 2004 Instruktora YMAA, od 1999 r. pełni funkcję Prezydenta Wschodnioeuropejskiej Kwatery Głównej YMAA. Prowadzi szkolenia w zakresie Kung Fu, Taiji, Qin Na i Qigong w wielu krajach, m.in. we Włoszech, Holandii, Węgrzech, Francji, Portugalii, Irlandii, Anglii, Iranie, Południowej Afryce i USA. email: 

Shaolin - Mistrz 
Taijiquan - Mistrz
Qin Na - Instruktor
Qigong - Instruktor

bartek gradBartłomiej Grad Ur. 1974.07.21w Krakowie. Rozpoczął treningi w 1990r. pod okiem instruktorów Roberta Wąsa i Pawła Szczeszka w krakowskiej szkole sztuk walki YMAA Kraków. Od tamtej pory nieprzerwanie kontynuował trening pod okiem szefa krakowskiej Szkoły YMAA instruktora Roberta Wąsa oraz uczestniczył w wielu seminariach i obozach krajowych i międzynarodowych prowadzonych przez Dr Yang Jwing-Minga. W 1993r uzyskał uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. W 2000r osiągnął stopień asystenta instruktora YMAA, w 2007 instruktora Taiji YMAA. Prowadził grupy YMAA Kraków-Krowodrza i YMAA Nowa Huta.

Taijiquan - Instruktor (5 st.)

Shaolin - Asystent Instruktor (7 st.)

 

  


Zbigniew PanasewiczZbigniew Panasewicz - 
Ur. 21.III.1973 r. W 1989 rozpoczął treningi w YMAA Kraków u instr. Roberta Wąsa i Pawła Szczeszka. Stopnień Asystenta Instruktora uzyskał w 2000 roku. Przez kilka lat prowadził  oddział YMAA  w Nowej Hucie. Obecnie mieszka i pracuje w Londynie.

 Taijiquan - Asystent Instruktor (3 st.)

Shaolin - Asystent Instruktor (7 st.)

 

 

 

   

 ana was-martinsAna Wąs-Martins Urodzona w Lizbonie. Rozpoczęła swój trening sztuk walk w 1995 od Capoeira. W tym czasie zainteresowała się wschodnimi sztukami walki Kung Fu: Shaolin i Taiji. W 1997 rozpoczęła treningi w portugalskim oddziale YMAA Almada u instruktorów Tony Chee, Pedro Rodrigues i Victor Casqueiro. Brała udział w zawodach Kung Fu i Taijiquan w Portugalii m.in. Campenonato Nacional i Taça de Portugal zdobywając kilkakrotnie pierwsze i drugie miejsca. W 2003 pojechała do Polski i kontynuowała swój trening Shaolin i Taijiquan w YMAA Kraków u instruktora Roberta Wąsa. Uczestniczyła w wielu seminariach i obozach prowadzonych przez międzynarodową kadrę instruktorską. Posiada IV stopień Shaolin i II stopień Taijiquan wg programu YMAA. W 2009 uzyskała uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością sztuk walk (samoobrona).

 

Taijiquan - Instruktor YMAA Kraków 

 

 

 

olek krzyworzekaAleksander Krzyworzeka Ur. 15 kwietnia 1984 r. w Krakowie. Pierwsze kroki ze sztukami walki stawiał w szkole Wing Chun. W 2000 roku dołączył do YMAA Kraków u inst. Roberta Wąsa. Uczestnik wielu seminariów i obozów prowadzonych przez międzynarodową kadrę instruktoktorską. Posiada II st. Shaolin wg programu YMAA. Uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością sztuk walk. Prowadzi grupę dzieci w Krakowie. Email: 

 

 

 

 

 

lukasz wójtowiczŁukasz Wójtowicz