Szkoła Kung Fu, San Da, Tai Chi i Chi Kung - YMAA Kraków

Kwatera Główna YMAA - Polska i Europa Wschodnia
Dyrektor: Robert Wąs
Zajęcia w Krakowie:

ul. Krakowska 21, tel. (012) 376 48 60

www.ymaa.pl

www.taichikrakow.pl

www.kungfukrakow.pl

Robert Wąs
Mistrz Kung Fu, Mistrz Taiji, Instruktor Qin Na, Instruktor Qigong

Bartomiej Grad
(7 st. Shaolin, 5 st. Taiji)

Ana Wąs-Martins
(4 st. Shaolin, 3 st. Taiji)

Jakub Sroka (Kung Fu dzieci)
(5 st. Shaolin, 1 st. Taiji)

Michał Cyganik (San Da)
(3 st. Shaolin)

 

Treningi w grupach:

 • Kung Fu Shaolin
 • Kung Fu dla dzieci
 • San Da, Shuai Jiao
 • Tai Chi Chuan styl Yang
 • Chi Kung (Qigong)

 

Instruktorzy Kung Fu, Tai Chi (Taiji), Chi Kung (Qigong) w YMAA Kraków:

Robert WasRobert Wąs - Dyrektor YMAA Kraków, Prezydent YMAA na Polskę i Europę Wschodnią Ur. 24.04.1969 r. w Krakowie. Trening sztuk walki rozpoczął w wieku 12 lat od Judo. W wieku 16 lat trenował Taekwondo. W tym samym czasie zainteresował się Kung Fu i Taiji. Po kilku latach treningu pod okiem instr. Andrzeja Braksala uzyskał stopień instruktorski i dalej kontynuował swój trening. W 1989 r dzięki pomocy instr. Tadeusza Gackiego przystępuje oficjalnie do YMAA. Od tej pory nieprzerwanie szkoli się w kraju i zagranicą pod okiem dr Yang Jwing-Minga i innych nauczycieli sztuk walki, między innymi mistrza Li Mao-Ching (Changquan), Liang Shou-You (Taijiquan styl Chen, Bagua, Xingyi), Kao Tao (Taijiquan styl Yang), Yuan Zumou (chińskie zapasy Shuai Jiao - Shou Bo). Jednocześnie prowadzi oddział YMAA w Krakowie. W 1996 uzyskał stopień Asystenta Instr. YMAA, w 2004 Instruktora YMAA, od 1999 r. pełni funkcję Prezydenta Wschodnioeuropejskiej Kwatery Głównej YMAA. Prowadzi szkolenia w zakresie Kung Fu, Taiji, Qin Na i Qigong w wielu krajach, m.in. we Włoszech, Holandii, Węgrzech, Francji, Portugalii, Irlandii, Anglii, Iranie, Południowej Afryce i USA. 

Shaolin - Mistrz (YMAA)
Taijiquan - Mistrz (YMAA)
Qin Na - Instruktor (YMAA)
Qigong - Instruktor (YMAA)

 


bartek grad

Bartłomiej Grad - ur. 1974.07.21 w Krakowie. Rozpoczął treningi w 1990r. pod okiem instruktorów Roberta Wąsa i Pawła Szczeszka w krakowskiej szkole sztuk walki YMAA Kraków. Od tamtej pory nieprzerwanie kontynuował trening pod okiem szefa krakowskiej Szkoły YMAA instruktora Roberta Wąsa oraz uczestniczył w wielu seminariach i obozach krajowych i międzynarodowych prowadzonych przez Dr Yang Jwing-Minga. W 1993r uzyskał uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. W 2000r osiągnął stopień asystenta instruktora YMAA, w 2007 instruktora Taiji YMAA. Prowadził grupy YMAA Kraków-Krowodrza i YMAA Nowa Huta.

Taijiquan - Instruktor (5 st.)

Shaolin - Asystent Instruktor (7 st.)

 Zbigniew Panasewicz
Zbigniew Panasewicz - Ur. 21.III.1973 r. W 1989 rozpoczął treningi w YMAA Kraków u instr. Roberta Wąsa i Pawła Szczeszka. Stopnień Asystenta Instruktora uzyskał w 2000 roku. Przez kilka lat prowadził  oddział YMAA  w Nowej Hucie. Obecnie mieszka i pracuje w Londynie.

 Taijiquan - Asystent Instruktor (3 st.)

Shaolin - Asystent Instruktor (7 st.)

 


ana was-martinsAna Wąs-Martins - urodzona w Lizbonie. Rozpoczęła swój trening sztuk walk w 1995 od Capoeira. W tym czasie zainteresowała się wschodnimi sztukami walki Kung Fu: Shaolin i Taiji. W 1997 rozpoczęła treningi w portugalskim oddziale YMAA Almada u instruktorów Tony Chee, Pedro Rodrigues i Victor Casqueiro. Brała udział w zawodach Kung Fu i Taijiquan w Portugalii m.in. Campenonato Nacional i Taça de Portugal zdobywając kilkakrotnie pierwsze i drugie miejsca. W 2003 pojechała do Polski i kontynuowała swój trening Shaolin i Taijiquan w YMAA Kraków u instruktora Roberta Wąsa. Uczestniczyła w wielu seminariach i obozach prowadzonych przez międzynarodową kadrę instruktorską. Posiada IV stopień Shaolin i II stopień Taijiquan wg programu YMAA. W 2009 uzyskała uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością sztuk walk (samoobrona).

Taijiquan - Asystent Instruktor YMAA (3 stopień wg YMAA)

Shaolin Kung Fu - 4 stopień YMAA

 


kuba srokaKuba Sroka - ur. 22 września 1989r. w Krakowie. Psycholog ze specjalizacją psychologia sportu. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobył podczas 3 letniej pracy w programie mentorskim Akademia Przyszłości. Trening kung fu w Ymaa Kraków rozpoczął w 2007 roku pod okiem instruktorów Roberta Wąsa i Bartłomieja Grada. Posiada IV st. Shaolin YMAA oraz uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. Prowadzi zajęcia kung fu dla dzieci od 2013 roku. Prowadził liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

 


michal cyganik kungfu krakow2Michał Cyganik - Rocznik 1992, ze sportem związany od dziecka od piłki nożnej po koszykówkę, treningi sztuk walki rozpoczął w 2013 roku w YMAA Kraków pod okiem Shifu Roberta Wąsa. Uczestnik licznych seminariów i obozów organizowanych przez YMAA oraz Shou Bo Italia. Oprócz Kung fu interesował się dyscyplinami sportowymi jak Kickboxing, Boks oraz Shuai Jiao. Do jego największych osiągnięć sportowych należą:

 • Dwukrotne Mistrzostwo Polski (2014 i 2019) i Puchar Polski Sanda (2014)
 • Młodzieżowe V-ce Mistrzostwo Polski Kickboxing Full-Contact
 • 2 Miejsce Pucharu Europy Kickboxing Full-Contact
 • Mistrzostwo Małoposki Kickboxing Light-Contact
 • Dwukrotny V-ce Mistrz Małopolski w boksie
 • Laureat 1 miejsca Międzynarodowego Grand Prix Małoposki w Boksie
 • Dwukrotny ćwierćfinalista prestiżowego międzynarodowego turnieju bokserskiego "O Złotą Rękawice Wisły"
 • Wywalczenie 5 miejsca na międzynarodowym turnieju Shuai Jiao w Heze w Chinach.
 • Stoczył w sumie ponad 50 walk amatorskich. Posiada II stopień Shaolin wg. programu YMAA, 4 stopień uczniowski Kickboxingu oraz certyfikat uczestnictwa seminarium " Kettlebells Hardstyle Method". Prowadzi zajęcia grupy początkujące Sanda oraz asystuje i pomaga w prowadzeniu zajęć Shaolin.

 


lukasz wójtowiczŁukasz Wójtowicz