Obóz Zimowy YMAA, Brenna 2020

Termin:

22.02-2020 (sobota) - 29.02.2020 (sobota) (22.02 od obiadu - 29.02 do śniadania - 7 dni)

Lokalizacja: Ludowy Klub Sportowy BESKID – Hala Sportowa
Miejscowość:

Brenna koło Wisły (woj. śląskie, pow. cieszyński)

 

Instruktorzy:

Robert Wąs - mistrz Tai Chi, Mistrz Kung Fu - YMAA Polska     

 

 Robert Wąs - Kraków, Polska, Prezydent YMAA Polska, Mistrz Kung Fu YMAA, Mistrz Taiji YMAA

 Pedro Rodrigues - mistrz Tai Chi, mistrz Kung Fu, YMAA Portugalia  

 

 Pedro Rodrigues - Amadora, Portugalia, Mistrz Kung Fu YMAA, Mistrz Taiji YMAA

 Bartek Grad - Instruktor Tai Chi i Kung Fu, YMAA Kraków  

 

Bartłomiej Grad - Kraków, Polska, Asystent Shaolin Kung Fu, Instruktor Taiji

                      

 

Harmonogram zajęć - Obóz Zimowy YMAA - Kung Fu, Tai Chi, Qigong, Shuai Jiao - Brenna 2020

grafik 

 

Koszt udziału (dla członków YMAA):

Całość z wyżywieniem i noclegami - (do 31.01.2020)
1450zł  
   
Całość z wyżywieniem i noclegami - (do 12.02.2020) 1500zł
   
Całość z wyżywieniem i noclegami - (po 12.02.2020) 1550zł
   
Bez wyżywienia i noclegów:
900zł (do 31.01.2020) --- 950zł (do 12.02.2020) --- 1000zł (po 12.02.2020)
   
Wybrane dni (wyżywienie + nocleg) 220zł/dzień (do 31.01.2020) --- 230zł (do 12.02.2020) --- 240zł (po 12.02.2020)
   
Wybrane dni (bez wyżywienia, bez noclegu) 140zł/dzień (do 31.01.2020) --- 150zł (do 12.02.2020) --- 160zł (po 12.02.2020)
   
Warunki: Wszystkie pokoje z łazienkami, TV, Internet Wi-Fi, telefon
Hotel Beskid, ul. Wyzwolenia 71, Brenna Stołówka na miejscu - w tym samym budynku
  Hala treningowa na miejscu - w tym samym budynku
   
W odległości 50m: Kompleks rekreacyjny i SPA Kotarz - basen, sauna fińska, parowa, solna, aromatyczna, jacuzzi, grota solna, masaże i inne zobacz: www.kotarz.com
  Park linowy, Kawiarnia, Supermarket, apteka
          
W okolicy: Stoki narciarskie: Brenna Węgierski, Dolina Leśnicy (zobacz film i sprawdź warunki z kamery internetowej) Pod Starym Groniem, Czantoria, Wisła i inne. Kompleks rekreacyjno-rozrywkowy - Równica
 
Uwagi: Na terenie ośrodka jest 67 miejsc noclegowych.
  Istnieje możliwość zarezerwowania wybranego pokoju, o ile nie został on już wcześniej zajęty - decyduje kolejność.
  Po wyczerpaniu możliwości noclegowych na terenie ośrodka, uczestnicy mogą zostać zakwaterowani w sąsiednim pensjonacie.
  Regulamin obozu
Zgłoszenia:

FORMULARZ REJESTRACYJNY - BRENNA ZIMA 2020

 

tak nie
Tak Nie
Opłata za wybrane powyżej opcje obozu wynosi (opłata za egzamin nie jest wliczona):
PLN
Niniejszym oświadczam, że:
1. Stan mojego zdrowia pozwala na uczestnictwo w obozie sportowo-rekreacyjnym “Obóz Zimowy Kung Fu/Tai Chi/Sanda/Shuai Jiao YMAA, Brenna 2020” organizowanym w dniach 22.2.2020-29.02.2020 przez firmę YMART.
2. Posiadam aktualne ubezpieczenie zdrowotne
3. Ćwiczenia wykonuję na własną odpowiedzialność i w przypadku urazów nie będę rościł/rościła z tego tytułu pretensji do firmy YMART, ani do instruktorów.
4. Zapoznałem/łam się z regulaminem uczestnictwa w obozie szkoleniowym YMAA, Brenna 2020

Rejestracja na obóz będzie możliwa wyłącznie dla osób spełniających powyższe warunki
Spełniam wszystkie powyższe warunki
Nie Tak

UWAGA - WAŻNE!!! Po wypełnieniu i wysłaniu formularza rejestracyjnego (PAMIĘTAJ ABY ZAZNACZYĆ POLE: Wyślij kopię tej wiadomości na mój adres) otrzymasz na podany w formularzu adres email automatyczne potwierdzenie rejestracji. Jeśli nie otrzymałeś/łaś maila sprawdź skrzynkę SPAM. Niektóre filtry przeciwspamowe przechwytują dużą część poczty wysyłanej automatycznie (np. gmail, wp etc.). Jeśli mimo to nie znajdziesz maila z potwierdzeniem rejestracji, wypełnij formularz jeszcze raz upewniając się, że prawidłowo wpisałeś/łaś swój adres email lub skontraktuj się z nami.
   

Program obozu:

 
Taiji/Shaolin  
   
Kij podstawy (2 treningi) Nauka technik kija Białego Żurawia poświęcimy 1 zajęcia (3 godziny). Ćwiczący podzieleni będą na grupy w zależności od poziomu zaawansowania. Początkujący poznają podstawowe zasady i techniki pracy z kijem. Dla zaawansowanych przewidziany jest podstawowy trening z partnerem, nauka form walki, trening reakcji i sparing
   
Szabla Shaolin/Taiji (2 treningi) Szabla podstawy (2 treningi) Nauka podstawowych technik i form szabli (Dao), formy walki, zastosowania, nauka/korekta sekwencji. Dla zaawansowanych korekta form, sekwencji, formy walki
   
Taijiquan  
   
Taiji + PD (Qigong, sekwencja i zastosowania, kula Taiji, pchające dłonie, Qigong spiralny, trening wzmacniająco-rozciągający) - 6 zajęć 
Zajęcia poświęcone nauce, praktyce i doskonaleniu podstaw Taiji. Zależnie od poziomu zaawansowania ćwiczący będą uczyć się kolejnych ruchów 112 ruchowej formy. Osoby znające całą sekwencję zajmą się korektą form, koordynacją z oddechem i dalszym doskonaleniem swoich ruchów Taiji, włączając w to średnie tempo. Dodatkowo nauka i trening zastosowań poprawia zrozumienie i odczuwanie poszczególnych form.
   
Taiji/Taiji-set - 2 zajęcia Dwuosobowa sekwencja walki Taiji
   
Qigong (w ramach Taiji+PD)
Qigong kanałowy poprawia cyrkulacje Qi i krwi w ciele, wycisza umysł i pomaga w osiągnięciu głębokiego rozluźnienia mięśni i relaksu. Trening kuli Taiji może służyć zarówno rozluźnieniu, jak i wzmocnieniu ciała. Dobierając odpowiednio wagę kuli możemy skupić się na wzmocnieniu mięśni pleców, klatki piersiowej, ramion i nóg (kula cięższa) lub rozluźnieniu, koordynacji górnej i dolnej części ciała, pracy klatki piersiowej i kręgosłupa (kula lżejsza). Trening kuli Taiji wzmacnia również krążenie Qi.
   
Taiji Pchajce Dłonie (w ramach Taiji+PD) Ćwiczenia oddechowe i Qigong są integralną częścią treningu Taiji. Qigong spiralny energetyzuje ciało i wpływa na poprawienie zdolności odczuwania poprzez skórę (tzw. Słuchający Jin). Dzięki treningowi pchających dłoni i centrowania rozwijamy zdolności do odczuwania, reagowania, koncentracji oraz konkretne umiejętności jak techniki neutralizacji. Pogłębia się zrozumienie funkcjonowania własnego ciała, poprawia równowaga i zakorzenienie. Uczymy się jakie postawy są korzystne, a jakich powinniśmy unikać. Pchające dłonie to krok dalej w treningu Taiji. Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mają na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej oraz wyeliminowanie niekorzystnych skutków utraty symetrii ciała powstałej na skutek naszych nawyków lub treningu.
   
Wymagany sprzęt:  Klocki drewniane do treningu centrowania (nieobowiązkowe), kula lub piłka do treningu Qigong Kuli Taiji, miecz drewniany, kij
   
Shaolin:  
Shaolin (Podstawy, sekwencje, zastosowania, tarcze, 4 treningi - 12 godz.)
Trening podstawowy Shaolin. Nauka i trening sekwencji i ich zastosowań. Trening reakcji. Trening z bronią - podstawy treningu miecza, szabli.
Trening z partnerem, formy walki, Shang Xia Zi, Qin Na, obrona przed nożem.
   
Shaolin SD (San Da - San Shou, Shuai Jiao - 4 treningi - 12 godz.)

Trening San Shou - wolnej walki, sparingu, Wymagane są rękawice sprzętowe i sparingowe, tarcze trenerskie – 1 komplet na parę ćwiczących, tarcze do kopnięć, ochraniacze na piszczele, kask, ochraniacz na zęby, skakanka.

Wprowadzenie do chińskich zapasów – zajęcia przeznaczone dla osób ćwiczących w grupach Shaolin i Taiji.

   
Wymagany sprzęt: kij treningowy, inne bronie, tarcze trenerskie (komplet na 2 osoby), rękawice sprzętowe (ew. rękawice sparingowe), tarcze do kopnięć, ochraniacze na piszczele, zęby, kask, owijki.
   
Uwagi: Na wszystkich zajęciach Shaolin obowiązkowe jest używanie pasa!