Obóz Zimowy YMAA – Brenna 2011

Ostatnia aktualizacja 10 stycznia, 2011

Obóz Zimowy YMAA Brenna 2010


26.02-2011 (sobota) – 05.03.2011 (sobota)

Obóz przeznaczony jest dla osób ćwiczących Taiji i Kung Fu, początkujących i zaawansowanych w sekcjach YMAA całej Polski.

Termin: 26 LUTEGO- 5 MARCA (26 od obiadu – 5 do śniadania – 7 dni)
Lokalizacja: Ludowy Klub Sportowy BESKID – Hala Sportowa
Miejscowość: Brenna koło Wisły (woj. śląskie, pow. cieszyński)

Koszty: Tegoroczna podwyżka kosztów obozu związana jest wyłącznie z podwyżką kosztów zakwaterowania, wyżywienia i wynajmu pomieszczeń treningowych.

Koszty udziału w zajęciach, pomimo podwyżki podatku VAT, pozostają na tym samym poziomie co w roku 2010

Jednorazowo:  880 zł termin do 10.02.2011
W ratach:    900 zł I rata 450 zł do 10.02.2011
II rata 450 zł w pierwszym dniu obozu 26.02.2011gotówką,
lub na konto najpóźniej do 20.02.2011

 

Opcje uczestnictwa: Bez wyżywienia i noclegów: 450 zł – płatne do 10.02.2011

Jeden (lub wielokrotność) dzień treningowy, bez wyżywienia, bez noclegu: 90zł

Jeden (lub wielokrotność) dzień treningowy + pełne wyżywienie + nocleg: 160 zł (w miarę wolnych miejsc, wymaga potwierdzenia, kontakt: ymaa@ymaa.pl)

Termin zgłoszeń: 5 luty 2011   (UWAGA: Zgłoszenia i wpłaty po terminie +50zł)

                  
Warunki: Wszystkie pokoje z łazienkami, TV, Internet Wi-Fi, telefon

Stołówka na miejscu – w tym samym budynku

Hala treningowa na miejscu – w tym samym budynku

W odległości 50m: Kompleks rekreacyjny i SPA Kotarz – basen, sauna fińska, parowa, solna, aromatyczna, jacuzzi, grota solna, masaże i inne zobacz: www.kotarz.com
Park linowy
Kawiarnia
Supermarket
          
W okolicy: Stoki narciarskie: Brenna Węgierski, Dolina Leśnicy (zobacz film i sprawdź warunki z kamery internetowej) Pod Starym Groniem, Czantoria, Wisła i inne
Kompleks rekreacyjno-rozrywkowy – Równica
Wiele innych atrakcji turystycznych
Wpłaty na konto:

Wydawnictwo YMAA, ul. Makowskiego 8/114, 31-325 Kraków
Bank: BRE S.A. – WBE/ Łódź
Nr rach: 26 1140 2004 0000 3102 3476 8170 

   
Uwagi: Na terenie ośrodka jest 67 miejsc noclegowych. Pokoje przydzielane będą wg kolejności zgłoszeń.
Istnieje możliwość zarezerwowania wybranego pokoju, o ile nie został on już wcześniej zajęty – decyduje kolejność.
Po wyczerpaniu możliwości noclegowych na terenie ośrodka, uczestnicy kwaterowani będą w sąsiednim pensjonacie.
Zgłoszenia:  Formularz zgłoszeniowy

Kadra instruktorska: Robert Wąs – Kraków Instruktor Shaolin, Instruktor Taiji
Bartłomiej Grad – Kraków
Asystent Shaolin, Instruktor Taiji
Zbigniew Panasewicz – Kraków, Londyn Asystent Shaolin, Asystent Taiji
Rafał Szulkowski – Sopot/Gdańsk Asystent Shaolin, Asystent Taiji
Program obozu:
Taijiquan Taiji SZ (sekwencja i zastosowania) – zajęcia poświęcone nauce i doskonaleniu sekwencji Taiji i zastosowaniom. Zależnie od poziomu zaawansowania ćwiczący będą się uczyć kolejnych ruchów 112 ruchowej formy. Osoby znające całą sekwencję zajmą się korektą form, koordynacją z oddechem i dalszym doskonaleniem swoich ruchów Taiji, włączając w to średnie i szybkie tempo oraz Jin. Dodatkowo nauka i trening zastosowań poprawia zrozumienie i odczucie poszczególnych form.
 Taiji PD (pchające dłonie, Qigong spiralny, trening wzmacniająco-rozciągający) – Ćwiczenia oddechowe i Qigong są integralną częścią treningu Taiji. Qigong spiralny energetyzuje ciało i wpływa na poprawienie zdolności odczuwania poprzez skórę (tzw. Słuchający Jin). Dzięki treningowi pchających dłoni i centrowania rozwijamy zdolności do odczuwania, reagowania, koncentracji oraz konkretne umiejętności jak techniki neutralizacji. Pogłębia się zrozumienie funkcjonowania własnego ciała, poprawia równowaga i zakorzenienie. Uczymy się jakie postawy są korzystne, a jakich powinniśmy unikać. Pchające dłonie to krok dalej w treningu Taiji. Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mają na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej oraz wyeliminowanie niekorzystnych skutków utraty symetrii ciała powstałej na skutek naszych nawyków lub treningu.
 Taiji KP (Qigong kanałowy, kula Taiji + Taiji podstawy) – Qigong kanałowy poprawia cyrkulacje Qi i krwi w ciele, wycisza umysł i pomaga w osiągnięciu głębokiego rozluźnienia mięśni i relaksu. Trening kuli Taiji może służyć zarówno rozluźnieniu, jak i wzmocnieniu ciała. Dobierając odpowiednio wagę kuli możemy skupić się na wzmocnieniu mięśni pleców, klatki piersiowej, ramion i nóg (kula cięższa) lub rozluźnieniu, koordynacji górnej i dolnej części ciała, pracy klatki piersiowej i kręgosłupa (kula lżejsza). Trening kuli Taiji wzmacnia również krążenie Qi.
Kij podstawyNauce technik kija Białego Żurawia poświęcimy 2 zajęcia (6 godzin). Ćwiczący podzieleni będą na grupy w zależności od poziomu zaawansowania. Początkujący poznają podstawowe zasady i techniki pracy z kijem. Dla zaawansowanych przewidziany jest podstawowy trening z partnerem, nauka form walki, trening reakcji i sparing.
Wymagany sprzęt:  Klocki drewniane do treningu centrowania (nieobowiązkowe)
Kij i pas treningowy
Kula lub piłka do treningu Qigong Kuli Taiji
Shaolin: Shaolin PT (Podstawy+Tarcze) – Trening podstawowy Shaolin + trening z przyrządami. Wymagane są rękawice sprzętowe, tarcze trenerskie – 1 komplet na parę ćwiczących, tarcze do kopnięć, ochraniacze na piszczele, kask.
Shaolin PB (Partner+Bronie) – Trening z partnerem, formy walki, Shang Xia Zi, Qin Na, obrona przed nożem. Druga część treningu poświęcona będzie treningowy z bronią.
Shaolin SZ (Sekwencje + zastosowania) – Zajęcia poświęcone nauce i treningowi sekwencji i ich zastosowaniom. Trening reakcji i sparing.
Kij podstawy – Nauce technik kija Białego Żurawia poświęcimy 2 zajęcia (6 godzin). Ćwiczący podzieleni będą na grupy w zależności od poziomu zaawansowania. Początkujący poznają podstawowe zasady i techniki pracy z kijem. Dla zaawansowanych przewidziany jest podstawowy trening z partnerem, nauka form walki, trening reakcji i sparing.
Wymagany sprzęt: kij treningowy, inne bronie
tarcze trenerskie, rękawice sprzętowe (ew. rękawice sparingowe), tarcze do kopnięć, ochraniacze na piszczele, kask, owijki.
Uwagi:  Na wszystkich zajęciach Shaolin obowiązkowe jest używanie pasa!

UWAGA ! Istnieje możliwość zamówienia kija treningowego. Ewentualne zamówienia do ostatniego dnia przed obozem (25 luty) proszę przysyłać pod adres: lukasz@ymaa.pl                                                                  

Kij jest dębowy, o średnicy ok. 35mm i długości ok. 180cm; impregnowany. Cena: 60 zł

  

Rozkład dnia i zajęć podczas obozu:

schedulepl2

Legenda:

Taiji:

  • 2x Podstawy kija
  • 3x Taiji KP – Qigong Taiji (kula, Qigong kanałowy) + Taiji podstawy (basics + routines)
  • 2x Taiji PD – Taiji Pchające Dłonie + Qigong Spiralny + ćwiczenia wzmacniające
  • 4x Taiji SZ – Taiji sekwencja + zastosowania + Taiji Qin Na

Shaolin:

  • 2x Podstawy kija
  • 3x Shaolin PT  – Podstawy+Tarcze – podstawy (basics/routines) + tarcze/sprzęt
  • 3x Shaolin PB – Partner+Bronie – trening z partnerem, formy walki, Shang Xia Zi, Qin Na + Bronie
  • 3x Shaolin SZ – Sekwencje + zastosowania

 Rozkład miejsc noclegowych w hotelu Beskid – Hala Sportowa

Parter

 

11 – 2-os.

zajęty

Piętro

 

101 – 2- os.

zajęty 

102/ 103 – ( 1+ 1 ) os. (dwa pok. łączone 1 łazienka, osobne wejścia)

102 zajęty
103 zajęty

104 – 3 – os.

zajęty

105 – 2 – os.

zajęty

106 – 3 – os.

wolny

107 – 3 – os.

wolny

108 – 3 – os.

wolny

109 – 3 – os.

wolny

110 – 2 – os.

zajęty

111 – 3 – os.

wolny 

112 – 3 – os..

wolny 

113 – 2 – os.

wolny 

114 – 2 – os.

zajęty

115 – 3 – os.

zajęty

116 – 3 – os.

zajęty  

117 – 2 – os.

zajęty

118 – 2 – os.

zajęty  

119 – 2 – os.

wolny 

120 – 2 – os.

wolny

121 – 4 – os.

wolny

122 – 2 – os.

wolny 

123 – 2 – os.

wolny

124 – 2 + 2 ( 4-os.- pok. przechodnie z 1 łaz.)

wolny

125 – 2 + 2 (4-os. – pok. przechodnie z 1 łaz.)

wolny


 

O Brennej

Brenna jest najbardziej na północ wysuniętą wsią Śląska Cieszyńskiego. Położona jest na wys. 366m n.p.m., z trzech stron otaczają ją szczyty Beskidu Śląskiego: Beskidek (693m n.p.m.), Orłowa (813m n.p.m.), Stary Groń (792m n.p.m.) i Kotarz (956m n.p.m.).

Śródgórskie położenie wsi, walory klimatyczne i krajobrazowe, dobre zagospodarowanie turystyczne oraz rozwinięta komunikacja dojazdowa i wewnętrzna, czyni z Brennej atrakcyjną miejscowość wypoczynkową. Łącznie w ciągu roku w Gminie Brenna odpoczywa około 400 tysięcy turystów.

Łatwy dojazd, dostępność dla zmotoryzowanych, powoduje że Brenna, jako atrakcyjne letnisko, stanowi także bazę wypadową w okoliczne góry i jest dogodnym punktem wyjściowym na szlaki turystyczne Beskidu Śląskiego. Wędrujący turysta znajdzie nocleg w trzech górskich schroniskach: na Równicy, na Błotnym oraz na Magurze. Większość letnich szlaków turystycznych ma swoje warianty zimowe. Charakterystyczne ukształtowanie terenu, o łagodnych i zaokrąglonych partiach szczytowych, stwarza doskonałe możliwości uprawiania turystyki narciarskiej dla miłośników tej formy zimowych wędrówek. Entuzjastów „białego szaleństwa” przyciąga nie tylko piękno zimowego krajobrazu, ale także różnego rodzaju wyciągi narciarskie oraz liczne miejsca noclegowe i żywieniowe w samej wsi, a także – w okresie noworocznym – możliwość spędzenia tu wesołego Sylwestra w przepięknej zimowej aurze, biorąc udział w kuligach z pochodniami i innych atrakcyjnych imprezach, specjalnie dla gości przygotowywanych.

Oprócz walorów czysto naturalnych w Brennej można znaleźć mnóstwo innych atrakcji turystycznych zrobionych już ludzka ręką. Są dwie przystanie wodne, liczne ośrodki jazdy konnej, jest również malowniczy i wiekowy “Dworek Myśliwski”. Samym środku Brennej znajduję się Park rekreacyjny w którego centrum jest wybudowany amfiteatr. Oprócz tego są korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe, kryty basen oraz dwa centra rehabilitacyjne oferujące pełny zakres zabiegów leczniczych oraz odnowy biologicznej.

W Brennej warto też zobaczyć liczne przykłady dziedzictwa kulturowego, które jest chronione przez mieszkańców. Na terenie wsi znajdują się liczne zabytki architektury drewnianej, jest również szlak architektury góralskiej oraz zatrzymana żywcem przeszłość w muzeum chleba, skansenie “Chlebowa Chata”.

Można również posłuchać śpiewu regionalnych artystów, zobaczyć ceramikę, koronki a zwłaszcza unikatowe rzeźby drewniane twórców ludowych.

A kiedy głód zacznie doskwierać, można go zaspokoić w licznych karczmach i restauracjach, w których serwowane są potrawy pochodzące z tradycyjnej kuchni góralskiej.

Dla wszystkich zaś tych, którzy wybierają się na obóz YMAA do Brennej najważniejszą sprawą jest oczywiście fakt, iż w Brennej znajduje się ośrodek sportowy “Beskid” w skład którego wchodzi przede wszystkim hala sportowa oraz hotel sportowy, jadłodajnia, siłownia, odnowa biologiczna, kantor, fryzjer.

To tam właśnie odbywają się nasze ogólnopolskie obozy YMAA. Kto już choć raz zakosztował góralskiej gościny w Brennej podczas poprzednich obozów dziś już na pewno nie potrzebuje dodatkowej zachęty do ponownego się tam wybrania. Ci natomiast, którzy jeszcze tam nie byli na pewno się nie zawiodą ani obozem ani miejscem.

 

Termin: 26 LUTEGO- 5 MARCA (26 od obiadu – 5 do śniadania – 7 dni)
Lokalizacja: Ludowy Klub Sportowy BESKID – Hala Sportowa
Miejscowość: Brenna koło Wisły (woj. śląskie, pow. cieszyński)