Obóz Zimowy YMAA, Brenna 2020

Ostatnia aktualizacja 21 października, 2020

Termin i lokalizacja

Termin:22.02-2020 (sobota) – 29.02.2020 (sobota) (22.02 od obiadu – 29.02 do śniadania – 7 dni)
Lokalizacja:Ludowy Klub Sportowy BESKID – Hala Sportowa
Miejscowość:Brenna koło Wisły (woj. śląskie, pow. cieszyński)

Instruktorzy

 Robert Wąs – Kraków, Polska, Prezydent YMAA Polska, Mistrz Kung Fu YMAA, Mistrz Taiji YMAA

 Pedro Rodrigues – Amadora, Portugalia, Mistrz Kung Fu YMAA, Mistrz Taiji YMAA

Bartłomiej Grad – Kraków, Polska, Asystent Shaolin Kung Fu, Instruktor Taiji

Harmonogram zajęć – Obóz Zimowy YMAA, Brenna 2020

Koszt udziału (dla członków YMAA):

Całość z wyżywieniem i noclegami 1450zł (do 31.01.2020)
1500zł (do 12.02.2020)
1550zł (po 12.02.2020)
Bez wyżywienia i noclegów:900zł (do 31.01.2020)
950zł (do 12.02.2020)
1000zł (po 12.02.2020)
Wybrane dni (wyżywienie + nocleg)220zł/dzień (do 31.01.2020)
230zł/dzień (do 12.02.2020)
240zł/dzień (po 12.02.2020)
Wybrane dni (bez wyżywienia, bez noclegu)140zł/dzień (do 31.01.2020)
150zł/dzień (do 12.02.2020)
160zł/dzień (po 12.02.2020)

Warunki

Hotel Beskid
ul. Wyzwolenia 71, Brenna
– Wszystkie pokoje z łazienkami, TV, Internet Wi-Fi, telefon
– Stołówka na miejscu – w tym samym budynku
– Hala treningowa na miejscu – w tym samym budynku
W odległości 50m:– Kompleks rekreacyjny i SPA Kotarz – basen, sauna fińska, parowa, solna, aromatyczna, jacuzzi, grota solna, masaże i inne zobacz: www.kotarz.com
– Park linowy, Kawiarnia, Supermarket, apteka
W okolicy:Stoki narciarskie: Brenna Węgierski, Dolina Leśnicy (zobacz film i sprawdź warunki z kamery internetowej) Pod Starym Groniem, Czantoria, Wisła i inne. Kompleks rekreacyjno-rozrywkowy – Równica
Uwagi:– Na terenie ośrodka jest 67 miejsc noclegowych
– Istnieje możliwość zarezerwowania wybranego pokoju, o ile nie został on już wcześniej zajęty – decyduje kolejność.
– Po wyczerpaniu możliwości noclegowych na terenie ośrodka, uczestnicy mogą zostać zakwaterowani w sąsiednim pensjonacie.
Regulamin obozu

Zgłoszenia

Zgłoszenia:FORMULARZ REJESTRACYJNY – BRENNA ZIMA 2020
UWAGA – WAŻNE!!!Po wypełnieniu i wysłaniu formularza rejestracyjnego (PAMIĘTAJ ABY ZAZNACZYĆ POLE: Wyślij kopię tej wiadomości na mój adres) otrzymasz na podany w formularzu adres email automatyczne potwierdzenie rejestracji. Jeśli nie otrzymałeś/łaś maila sprawdź skrzynkę SPAM. Niektóre filtry przeciwspamowe przechwytują dużą część poczty wysyłanej automatycznie (np. gmail, wp etc.). Jeśli mimo to nie znajdziesz maila z potwierdzeniem rejestracji, wypełnij formularz jeszcze raz upewniając się, że prawidłowo wpisałeś/łaś swój adres email lub skontraktuj się z nami.

Program obozu

Taijiquan 
Taiji + PD (Qigong, sekwencja i zastosowania, kula Taiji, pchające dłonie, Qigong spiralny, trening wzmacniająco-rozciągający) – 6 zajęć 
Zajęcia poświęcone nauce, praktyce i doskonaleniu podstaw Taiji. Zależnie od poziomu zaawansowania ćwiczący będą uczyć się kolejnych ruchów 112 ruchowej formy. Osoby znające całą sekwencję zajmą się korektą form, koordynacją z oddechem i dalszym doskonaleniem swoich ruchów Taiji, włączając w to średnie tempo. Dodatkowo nauka i trening zastosowań poprawia zrozumienie i odczuwanie poszczególnych form.
Taiji/Taiji-set – 2 zajęciaDwuosobowa sekwencja walki Taiji
Qigong (w ramach Taiji+PD)
Qigong kanałowy poprawia cyrkulacje Qi i krwi w ciele, wycisza umysł i pomaga w osiągnięciu głębokiego rozluźnienia mięśni i relaksu. Trening kuli Taiji może służyć zarówno rozluźnieniu, jak i wzmocnieniu ciała. Dobierając odpowiednio wagę kuli możemy skupić się na wzmocnieniu mięśni pleców, klatki piersiowej, ramion i nóg (kula cięższa) lub rozluźnieniu, koordynacji górnej i dolnej części ciała, pracy klatki piersiowej i kręgosłupa (kula lżejsza). Trening kuli Taiji wzmacnia również krążenie Qi.
Taiji Pchajce Dłonie (w ramach Taiji+PD)Ćwiczenia oddechowe i Qigong są integralną częścią treningu Taiji. Qigong spiralny energetyzuje ciało i wpływa na poprawienie zdolności odczuwania poprzez skórę (tzw. Słuchający Jin). Dzięki treningowi pchających dłoni i centrowania rozwijamy zdolności do odczuwania, reagowania, koncentracji oraz konkretne umiejętności jak techniki neutralizacji. Pogłębia się zrozumienie funkcjonowania własnego ciała, poprawia równowaga i zakorzenienie. Uczymy się jakie postawy są korzystne, a jakich powinniśmy unikać. Pchające dłonie to krok dalej w treningu Taiji. Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mają na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej oraz wyeliminowanie niekorzystnych skutków utraty symetrii ciała powstałej na skutek naszych nawyków lub treningu.
Wymagany sprzęt: Klocki drewniane do treningu centrowania (nieobowiązkowe), kula lub piłka do treningu Qigong Kuli Taiji, miecz drewniany, kij
Shaolin: 
Shaolin (Podstawy, sekwencje, zastosowania, tarcze, 4 treningi – 12 godz.)
Trening podstawowy Shaolin. Nauka i trening sekwencji i ich zastosowań. Trening reakcji. Trening z bronią – podstawy treningu miecza, szabli.
Trening z partnerem, formy walki, Shang Xia Zi, Qin Na, obrona przed nożem.
Shaolin SD (San Da – San Shou, Shuai Jiao – 4 treningi – 12 godz.)

Trening San Shou – wolnej walki, sparingu, Wymagane są rękawice sprzętowe i sparingowe, tarcze trenerskie – 1 komplet na parę ćwiczących, tarcze do kopnięć, ochraniacze na piszczele, kask, ochraniacz na zęby, skakanka.

Wprowadzenie do chińskich zapasów – zajęcia przeznaczone dla osób ćwiczących w grupach Shaolin i Taiji.

Wymagany sprzęt:kij treningowy, inne bronie, tarcze trenerskie (komplet na 2 osoby), rękawice sprzętowe (ew. rękawice sparingowe), tarcze do kopnięć, ochraniacze na piszczele, zęby, kask, owijki.
Uwagi:Na wszystkich zajęciach Shaolin obowiązkowe jest używanie pasa!

 

Witaj! ????
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na naszą listę mailingową.

Otrzymasz od nas świeżą porcję informacji na temat wydarzeń, szkoleń, obozów, publikacji.

Wybierz listę/listy:

Nie spamujemy! Przeczytaj polityka prywatności