Obóz Zimowy YMAA, Brenna 2020

Ostatnia aktualizacja 21 października, 2020

Termin i lokalizacja

Termin:22.02-2020 (sobota) – 29.02.2020 (sobota) (22.02 od obiadu – 29.02 do śniadania – 7 dni)
Lokalizacja:Ludowy Klub Sportowy BESKID – Hala Sportowa
Miejscowość:Brenna koło Wisły (woj. śląskie, pow. cieszyński)

Instruktorzy

 Robert Wąs – Kraków, Polska, Prezydent YMAA Polska, Mistrz Kung Fu YMAA, Mistrz Taiji YMAA

 Pedro Rodrigues – Amadora, Portugalia, Mistrz Kung Fu YMAA, Mistrz Taiji YMAA

Bartłomiej Grad – Kraków, Polska, Asystent Shaolin Kung Fu, Instruktor Taiji

Harmonogram zajęć – Obóz Zimowy YMAA, Brenna 2020

Koszt udziału (dla członków YMAA):

Całość z wyżywieniem i noclegami 1450zł (do 31.01.2020)
1500zł (do 12.02.2020)
1550zł (po 12.02.2020)
Bez wyżywienia i noclegów:900zł (do 31.01.2020)
950zł (do 12.02.2020)
1000zł (po 12.02.2020)
Wybrane dni (wyżywienie + nocleg)220zł/dzień (do 31.01.2020)
230zł/dzień (do 12.02.2020)
240zł/dzień (po 12.02.2020)
Wybrane dni (bez wyżywienia, bez noclegu)140zł/dzień (do 31.01.2020)
150zł/dzień (do 12.02.2020)
160zł/dzień (po 12.02.2020)

Warunki

Hotel Beskid
ul. Wyzwolenia 71, Brenna
– Wszystkie pokoje z łazienkami, TV, Internet Wi-Fi, telefon
– Stołówka na miejscu – w tym samym budynku
– Hala treningowa na miejscu – w tym samym budynku
W odległości 50m:– Kompleks rekreacyjny i SPA Kotarz – basen, sauna fińska, parowa, solna, aromatyczna, jacuzzi, grota solna, masaże i inne zobacz: www.kotarz.com
– Park linowy, Kawiarnia, Supermarket, apteka
W okolicy:Stoki narciarskie: Brenna Węgierski, Dolina Leśnicy (zobacz film i sprawdź warunki z kamery internetowej) Pod Starym Groniem, Czantoria, Wisła i inne. Kompleks rekreacyjno-rozrywkowy – Równica
Uwagi:– Na terenie ośrodka jest 67 miejsc noclegowych
– Istnieje możliwość zarezerwowania wybranego pokoju, o ile nie został on już wcześniej zajęty – decyduje kolejność.
– Po wyczerpaniu możliwości noclegowych na terenie ośrodka, uczestnicy mogą zostać zakwaterowani w sąsiednim pensjonacie.
Regulamin obozu

Zgłoszenia

Zgłoszenia:FORMULARZ REJESTRACYJNY – BRENNA ZIMA 2020
UWAGA – WAŻNE!!!Po wypełnieniu i wysłaniu formularza rejestracyjnego (PAMIĘTAJ ABY ZAZNACZYĆ POLE: Wyślij kopię tej wiadomości na mój adres) otrzymasz na podany w formularzu adres email automatyczne potwierdzenie rejestracji. Jeśli nie otrzymałeś/łaś maila sprawdź skrzynkę SPAM. Niektóre filtry przeciwspamowe przechwytują dużą część poczty wysyłanej automatycznie (np. gmail, wp etc.). Jeśli mimo to nie znajdziesz maila z potwierdzeniem rejestracji, wypełnij formularz jeszcze raz upewniając się, że prawidłowo wpisałeś/łaś swój adres email lub skontraktuj się z nami.

Program obozu

Taijiquan 
Taiji + PD (Qigong, sekwencja i zastosowania, kula Taiji, pchające dłonie, Qigong spiralny, trening wzmacniająco-rozciągający) – 6 zajęć 
Zajęcia poświęcone nauce, praktyce i doskonaleniu podstaw Taiji. Zależnie od poziomu zaawansowania ćwiczący będą uczyć się kolejnych ruchów 112 ruchowej formy. Osoby znające całą sekwencję zajmą się korektą form, koordynacją z oddechem i dalszym doskonaleniem swoich ruchów Taiji, włączając w to średnie tempo. Dodatkowo nauka i trening zastosowań poprawia zrozumienie i odczuwanie poszczególnych form.
Taiji/Taiji-set – 2 zajęciaDwuosobowa sekwencja walki Taiji
Qigong (w ramach Taiji+PD)
Qigong kanałowy poprawia cyrkulacje Qi i krwi w ciele, wycisza umysł i pomaga w osiągnięciu głębokiego rozluźnienia mięśni i relaksu. Trening kuli Taiji może służyć zarówno rozluźnieniu, jak i wzmocnieniu ciała. Dobierając odpowiednio wagę kuli możemy skupić się na wzmocnieniu mięśni pleców, klatki piersiowej, ramion i nóg (kula cięższa) lub rozluźnieniu, koordynacji górnej i dolnej części ciała, pracy klatki piersiowej i kręgosłupa (kula lżejsza). Trening kuli Taiji wzmacnia również krążenie Qi.
Taiji Pchajce Dłonie (w ramach Taiji+PD)Ćwiczenia oddechowe i Qigong są integralną częścią treningu Taiji. Qigong spiralny energetyzuje ciało i wpływa na poprawienie zdolności odczuwania poprzez skórę (tzw. Słuchający Jin). Dzięki treningowi pchających dłoni i centrowania rozwijamy zdolności do odczuwania, reagowania, koncentracji oraz konkretne umiejętności jak techniki neutralizacji. Pogłębia się zrozumienie funkcjonowania własnego ciała, poprawia równowaga i zakorzenienie. Uczymy się jakie postawy są korzystne, a jakich powinniśmy unikać. Pchające dłonie to krok dalej w treningu Taiji. Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mają na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej oraz wyeliminowanie niekorzystnych skutków utraty symetrii ciała powstałej na skutek naszych nawyków lub treningu.
Wymagany sprzęt: Klocki drewniane do treningu centrowania (nieobowiązkowe), kula lub piłka do treningu Qigong Kuli Taiji, miecz drewniany, kij
Shaolin: 
Shaolin (Podstawy, sekwencje, zastosowania, tarcze, 4 treningi – 12 godz.)
Trening podstawowy Shaolin. Nauka i trening sekwencji i ich zastosowań. Trening reakcji. Trening z bronią – podstawy treningu miecza, szabli.
Trening z partnerem, formy walki, Shang Xia Zi, Qin Na, obrona przed nożem.
Shaolin SD (San Da – San Shou, Shuai Jiao – 4 treningi – 12 godz.)

Trening San Shou – wolnej walki, sparingu, Wymagane są rękawice sprzętowe i sparingowe, tarcze trenerskie – 1 komplet na parę ćwiczących, tarcze do kopnięć, ochraniacze na piszczele, kask, ochraniacz na zęby, skakanka.

Wprowadzenie do chińskich zapasów – zajęcia przeznaczone dla osób ćwiczących w grupach Shaolin i Taiji.

Wymagany sprzęt:kij treningowy, inne bronie, tarcze trenerskie (komplet na 2 osoby), rękawice sprzętowe (ew. rękawice sparingowe), tarcze do kopnięć, ochraniacze na piszczele, zęby, kask, owijki.
Uwagi:Na wszystkich zajęciach Shaolin obowiązkowe jest używanie pasa!