Warsztaty Tai Chi i Qigong – Warszawa, 28 października 2023

Tai Chi YMAA Warszawa zaprasza wszystkich na seminarium Tai Chi Chuan, które poprowadzi: Robert Wąs, Mistrz Shaolin Kung Fu, Mistrz Tai Chi Chuan.

SZCZEGÓŁY:

Termin: 28 października 2023 (sobota) – godz. 10.00-18.00
Miejsce: SP nr 14, ul. Sosnkowskiego 10, Warszawa Ursus
Zaczynamy o godz. 10.00. Seminarium potrwa 6 godzin (z 2-godzinną przerwą obiadową – od 13:00 do 15:00).

PROGRAM

BLOK 1

I część: 10:00 – 11:30 KOREKTA FORMY POD KĄTEM BUDOWANIA WEWNĘTRZNEJ
STRUKTURY

Trening będzie prowadzony pod kątem doskonalenia tradycyjnej 112 –ruchowej formy Tai Chi Chuan stylu Yang. Będziemy się koncentrowali na sposobach rozluźniania i relaksacji, rozkładaniu wagi i stabilności postaw, płynnego łączenia ruchów i przechodzenia do kolejnych postaw czy umiejętności zachowywania właściwej struktury przy zmianie tempa ćwiczenia.

II część: 11:30 – 13:00 CHI KUNG KULI TAI CHI

Według mistrza Yang Jwing-Minga jest to jeden z najwszechstronniejszych Chi Kungów z jakimi się spotkał podczas praktykowania chińskich sztuk walki. Na pytanie jaki według niego qigong powinniśmy trenować aby uzyskać jak najwięcej korzyści, Mistrz Yang bez wahania odpowiedział: „Chi Kung Kuli Tai Chi”.

Regularny trening z drewnianą kulą, w trakcie którego wykonujemy spokojne, koliste ruchy połączone z głębokim brzusznym oddychaniem poprawia przepływ energii w naszym ciele. Naenergetyzowanie naszego ciała wpływa z kolei znakomicie na polepszenie naszego zdrowia. Jako że trzymana w dłoniach drewniana kula ma swój ciężar, podczas treningu łagodnie stymulujemy również nasze ciało, wzmacniając ścięgna, więzadła i mięśnie, co wymiernie poprawia ich siłę i wytrzymałość.

13:00 – 15:00 PRZERWA OBIADOWA

BLOK 2

III część: 15:00 – 16:30 PCHAJĄCE DŁONIE Z ZASTOSOWANIAMI

W tej części będziemy praktykowali zastosowania wynikające z podwójnych pchających dłoni. Osoby
początkujące będę praktykowały ćwiczenia wprowadzające do pojedynczych pchających dłoni.

IV część: 16:30 – 18:00 MIĘKKI I TWARDY QIGONG BIAŁEGO ŻURAWIA

W chińskiej kulturze żuraw jest symbolem szczęścia, długowieczności i mądrości. Qigong Białego Żurawia jest sztuką wykorzystywaną przez mnichów z Klasztoru Shaolin w celu zwiększania mocy ciała i efektywności technik bojowych.

Miękki Qigong Białego Żurawia uczy poruszania ciałem w sposób miękki i elastyczny. Aby to osiągnąć stawy muszą zostać rozluźnione, zaś całe ciało powinno działać w pełni zintegrowane, od stóp do głowy. Miękki Qigong Białego Żurawia ma znakomity wpływ na siłę, kondycję i elastyczność kręgosłupa, talii oraz mięśni posturalnych.

Twardy Qigong Białego Żurawia wzmacnia mięśnie, ścięgna i więzadła, rozwija siłę i elastyczność kręgosłupa. Buduje ponadto silne zakorzenienie, poprawia stabilność pozycji oraz siłę i wytrzymałość mięśni całego ciała.

Koszt: 160 zł za całość, 100 zł za jeden blok (I+II lub III+IV część).

Zapraszam wszystkich serdecznie.

Organizator

Piotr Karolewski Dyrektor Tai Chi YMAA Warszawa
Tel. 660 700 920

Witaj! ????
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na naszą listę mailingową.

Otrzymasz od nas świeżą porcję informacji na temat wydarzeń, szkoleń, obozów, publikacji.

Wybierz listę/listy:

Nie spamujemy! Przeczytaj polityka prywatności