Obóz Letni Tai Chi/Kung Fu YMAA 2012 informacje

Ostatnia aktualizacja 20 stycznia, 2022

 

30.06-2012 (sobota) – 07.07.2012 (sobota)

Termin: 30 CZERWCA – 7 LIPCA (30  od obiadu – 7 do śniadania – 7 dni)
Lokalizacja: Ludowy Klub Sportowy BESKID – Hala Sportowa
Miejscowość: Brenna koło Wisły (woj. śląskie, pow. cieszyński)
Dla kogo: Obóz przeznaczony jest dla wszystkich chętnych ćwiczących w szkołach YMAA w Polsce style Taiji i Kung Fu. Zapraszamy również osoby początkujące dla, których będzie to początek przygody z Taiji/Kung Fu. Zajęcia prowadzone będą z podziałem na grupy wg stopnia zaawansowania, dlatego każdy znajdzie dla siebie odpowiedni poziom.
Jednorazowo:  990 zł termin do 10.06.2012
W ratach:    1050 zł I rata 550 zł do 10.06.2012
II rata 500 zł w pierwszym dniu obozu 30.06.2012gotówką, lub na konto najpóźniej do 22.06.2012
Opcja: Bez wyżywienia i noclegów: 550 zł – płatne do 10.06.2012
Beskid: Jeden (lub wielokrotność) dzień treningowy, bez wyżywienia, bez noclegu: 100zł
Jeden (lub wielokrotność) dzień treningowy + pełne wyżywienie + nocleg: 170 zł (w miarę wolnych miejsc, wymaga potwierdzenia)
Kotarz: Istnieje możliwość zarezerwowania noclegów i wyżywienia w sąsiadującym z halą hotelu Kotarz. Opcja polega na wykupieniu uczestnictwa w obozie bez wyżywienia i noclegów oraz rezerwacji swojego pobytu w hotelu Kotarz.

Cena: ok. 180zł/doba (dla uczestników obozu – na hasło: „Obóz Letni YMAA”) zawiera:

 • nocleg ze śniadaniem w formie bufetu, obiad, kolacja
 • kompleks relaksacyjny bez ograniczeń od godz. 8 do 21
 • parking gratis
 • bilard 10 zł / 1 godzina
Termin zgłoszeń: 10 czerwca 2012 (UWAGA: Zgłoszenia i wpłaty po terminie +50zł)
Warunki: Wszystkie pokoje z łazienkami, TV, Internet Wi-Fi, telefon
(Beskid) Stołówka na miejscu – w tym samym budynku
Hala treningowa na miejscu – w tym samym budynku
W odległości 50m: Kompleks rekreacyjny i SPA Kotarz – basen, sauna fińska, parowa, solna, aromatyczna, jacuzzi, grota solna, masaże i inne zobacz: www.kotarz.com
Park linowy
Kawiarnia
Supermarket
W okolicy: Kompleks rekreacyjno-rozrywkowy – rownica.pl
Wiele innych atrakcji turystycznych: http://www.brenna.org.pl/atrakcje_turystyczne-1879.html
Wpłaty na konto: Wydawnictwo YMAA
Uwagi: Na terenie ośrodka jest 67 miejsc noclegowych. Pokoje przydzielane będą wg kolejności zgłoszeń.
Istnieje możliwość zarezerwowania wybranego pokoju, o ile nie został on już wcześniej zajęty – decyduje kolejność.
Po wyczerpaniu możliwości noclegowych na terenie ośrodka, uczestnicy kwaterowani będą w sąsiednim pensjonacie.
Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy – dostępny wkrótce
Kadra instruktorska:
Robert Wąs – Kraków, Polska Instruktor Shaolin, Instruktor Taiji
Pedro Rodrigues – Amadora, Portugalia Instruktor Shaolin, Instruktor Taiji
Bartłomiej Grad – Nowa Huta, Polska Asystent Shaolin, Instruktor Taiji
Armenio Silva – Kraków, Polska Asystent Shaolin, Asystent Taiji
Program obozu:
Taiji/Shaolin Kij podstawyNauce technik kija Białego Żurawia poświęcimy 2 zajęcia (6 godzin). Ćwiczący podzieleni będą na grupy w zależności od poziomu zaawansowania. Początkujący poznają podstawowe zasady i techniki pracy z kijem. Dla zaawansowanych przewidziany jest podstawowy trening z partnerem, nauka form walki, trening reakcji i sparing.
Miecz podstawy – Trening obejmuje naukę, trening i doskonalenie podstawowych technik miecza, trening z partnerem. Nauka sekwencji. Kontynuacja nauki i treningu podstaw miecza Taiji i Shaolin rozpoczętego na obozie w 2011 r.
Qin Na – Ostatnie pół godziny zajęć popołudniowych przeznaczone jest na naukę i trening technik Qin Na. Qin Na to techniki chwytów, dźwigni, bloków na stawy oraz ucisku na punkty witalne. Qin Na są częścią treningu wszystkich chińskich sztuk walki. Stylami specjalizującymi się w Qin Na są np Biały Żuraw i Taijiquan. Qin Na stanowią ważną część treningu sztuk walki.
Trening siłowo-kondycyjny – Ostanie 30 minut każdego przedpołudniowego treningu poświęcone jest na trening siłowo-kondycyjny. Trening siłowy będziemy ćwiczyć co drugi dzień naprzemiennie z treningiem kondycyjnym. Trening ten jest obowiązkowy dla wszystkich ćwiczących w grupie Shaolin i nieobowiązkowy (ale zalecany) dla osób ćwiczących Taiji.
Taijiquan Taiji (Qigong, sekwencja i zastosowania, kula Taiji) – zajęcia poświęcone nauce, praktyce i doskonaleniu podstaw Taiji. Zależnie od poziomu zaawansowania ćwiczący będą uczyć się kolejnych ruchów 112 ruchowej formy. Osoby znające całą sekwencję zajmą się korektą form, koordynacją z oddechem i dalszym doskonaleniem swoich ruchów Taiji, włączając w to średnie. Dodatkowo nauka i trening zastosowań poprawia zrozumienie i odczuwanie poszczególnych form.

Qigong kanałowy poprawia cyrkulacje Qi i krwi w ciele, wycisza umysł i pomaga w osiągnięciu głębokiego rozluźnienia mięśni i relaksu. Trening kuli Taiji może służyć zarówno rozluźnieniu, jak i wzmocnieniu ciała. Dobierając odpowiednio wagę kuli możemy skupić się na wzmocnieniu mięśni pleców, klatki piersiowej, ramion i nóg (kula cięższa) lub rozluźnieniu, koordynacji górnej i dolnej części ciała, pracy klatki piersiowej i kręgosłupa (kula lżejsza). Trening kuli Taiji wzmacnia również krążenie Qi.

 Taiji PD (pchające dłonie, Qigong spiralny, trening wzmacniająco-rozciągający) – Ćwiczenia oddechowe i Qigong są integralną częścią treningu Taiji. Qigong spiralny energetyzuje ciało i wpływa na poprawienie zdolności odczuwania poprzez skórę (tzw. Słuchający Jin). Dzięki treningowi pchających dłoni i centrowania rozwijamy zdolności do odczuwania, reagowania, koncentracji oraz konkretne umiejętności jak techniki neutralizacji. Pogłębia się zrozumienie funkcjonowania własnego ciała, poprawia równowaga i zakorzenienie. Uczymy się jakie postawy są korzystne, a jakich powinniśmy unikać. Pchające dłonie to krok dalej w treningu Taiji. Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mają na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej oraz wyeliminowanie niekorzystnych skutków utraty symetrii ciała powstałej na skutek naszych nawyków lub treningu.
Wymagany sprzęt: Klocki drewniane do treningu centrowania (nieobowiązkowe)
Kij i pas treningowy
Kula lub piłka do treningu Qigong Kuli Taiji
Shaolin: Shaolin (Podstawy, sekwencje, zastosowania, tarcze) – Trening podstawowy Shaolin + trening z przyrządami. Nauka i trening sekwencji i ich zastosowań. Trening reakcji i sparing. Wymagane są rękawice sprzętowe, tarcze trenerskie – 1 komplet na parę ćwiczących, tarcze do kopnięć, ochraniacze na piszczele, kask.
Shaolin PB (Partner+Bronie) – Trening z partnerem, formy walki, Shang Xia Zi, Qin Na, obrona przed nożem. Druga część treningu poświęcona będzie treningowy z bronią.
Wymagany sprzęt: kij treningowy, inne bronie
tarcze trenerskie (komplet na 2 osoby), rękawice sprzętowe (ew. rękawice sparingowe), tarcze do kopnięć, ochraniacze na piszczele, kask, owijki.
Uwagi:  Na wszystkich zajęciach Shaolin obowiązkowe jest używanie pasa!

UWAGA ! Istnieje jeszcze możliwość zamówienia kija i miecza treningowego. Ewentualne zamówienia proszę przysyłać na adres: lukasz@ymaa.pl                                                                  

Kij wykonany z białego dębu chińskiego (white oak) o średnicy ok. 35mm i długości ok. 180cm. Twardy i sprężysty. Nie pęka nie powstają drzazgi, doskonały do treningu indywidualnego oraz z partnerem. Cena: 100 zł (pozostały jeszcze 3 szt)

Miecz wykonany w drzewa jesionowego. Twardy i sprężysty. Nie pęka, nie powstają drzazgi, doskonały do treningu indywidualnego oraz z partnerem. Cena: 90 zł

  

Rozkład dnia i zajęć podczas obozu:

Legenda:

Taiji:

 • 2x Podstawy kija
 • 2x Podstawy miecza Taiji
 • 4x Taiji – podstawy Taiji, Qigong, kula Taiji, Qigong kanałowy, sekwencja i zastosowania
 • 3x Taiji PD – Taiji Pchające Dłonie w miejscu i w ruchu, centering, Qigong Spiralny, trening Jin
 • 5x30min – Qin Na – techniki chwytów, dźwigni i bloków na stawy
 • 6x30min – trening siłowo-kondycyjny (nieobowiązkowy)

Shaolin:

 • 2x Podstawy kija
 • 2x Podstawy miecza Shaolin
 • 4x Shaolin – podstawy, sekwencje, zastosowania, tarcze/sprzęt
 • 3x Shaolin PB – Partner+Bronie – trening z partnerem, formy walki, Shang Xia Zi, Qin Na + Bronie
 • 5x30min – Qin Na – techniki chwytów, dźwigni i bloków na stawy
 • 6x30min – trening siłowo-kondycyjny

 Rozkład miejsc noclegowych w hotelu Beskid – Hala Sportowa

Parter

11 – 2-os.

Piętro

101 – 2- os. (zajęty)

102/ 103 – ( 1+ 1 ) os. (dwa pok. łączone 1 łazienka, osobne wejścia)

104 – 3 – os.

105 – 2 – os.

106 – 3 – os.

107 – 3 – os.

108 – 3 – os.

109 – 3 – os.

110 – 2 – os.

111 – 3 – os.

112 – 3 – os..

113 – 2 – os.

114 – 2 – os.

115 – 3 – os.

116 – 3 – os.

117 – 2 – os.

118 – 2 – os.

119 – 2 – os.

120 – 2 – os.

121 – 4 – os.

122 – 2 – os.

123 – 2 – os.

124 – 2 + 2 ( 4-os.- pok. przechodnie z 1 łaz.)

125 – 2 + 2 (4-os. – pok. przechodnie z 1 łaz.)

O Brennej

Brenna jest najbardziej na północ wysuniętą wsią Śląska Cieszyńskiego. Położona jest na wys. 366m n.p.m., z trzech stron otaczają ją szczyty Beskidu Śląskiego: Beskidek (693m n.p.m.), Orłowa (813m n.p.m.), Stary Groń (792m n.p.m.) i Kotarz (956m n.p.m.).

Śródgórskie położenie wsi, walory klimatyczne i krajobrazowe, dobre zagospodarowanie turystyczne oraz rozwinięta komunikacja dojazdowa i wewnętrzna, czyni z Brennej atrakcyjną miejscowość wypoczynkową. Łącznie w ciągu roku w Gminie Brenna odpoczywa około 400 tysięcy turystów.

Łatwy dojazd, dostępność dla zmotoryzowanych, powoduje że Brenna, jako atrakcyjne letnisko, stanowi także bazę wypadową w okoliczne góry i jest dogodnym punktem wyjściowym na szlaki turystyczne Beskidu Śląskiego. Wędrujący turysta znajdzie nocleg w trzech górskich schroniskach: na Równicy, na Błotnym oraz na Magurze. Większość letnich szlaków turystycznych ma swoje warianty zimowe. Charakterystyczne ukształtowanie terenu, o łagodnych i zaokrąglonych partiach szczytowych, stwarza doskonałe możliwości uprawiania turystyki narciarskiej dla miłośników tej formy zimowych wędrówek. Entuzjastów „białego szaleństwa” przyciąga nie tylko piękno zimowego krajobrazu, ale także różnego rodzaju wyciągi narciarskie oraz liczne miejsca noclegowe i żywieniowe w samej wsi, a także – w okresie noworocznym – możliwość spędzenia tu wesołego Sylwestra w przepięknej zimowej aurze, biorąc udział w kuligach z pochodniami i innych atrakcyjnych imprezach, specjalnie dla gości przygotowywanych.

Oprócz walorów czysto naturalnych w Brennej można znaleźć mnóstwo innych atrakcji turystycznych zrobionych już ludzka ręką. Są dwie przystanie wodne, liczne ośrodki jazdy konnej, jest również malowniczy i wiekowy “Dworek Myśliwski”. Samym środku Brennej znajduję się Park rekreacyjny w którego centrum jest wybudowany amfiteatr. Oprócz tego są korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe, kryty basen oraz dwa centra rehabilitacyjne oferujące pełny zakres zabiegów leczniczych oraz odnowy biologicznej.

W Brennej warto też zobaczyć liczne przykłady dziedzictwa kulturowego, które jest chronione przez mieszkańców. Na terenie wsi znajdują się liczne zabytki architektury drewnianej, jest również szlak architektury góralskiej oraz zatrzymana żywcem przeszłość w muzeum chleba, skansenie “Chlebowa Chata”.

Można również posłuchać śpiewu regionalnych artystów, zobaczyć ceramikę, koronki a zwłaszcza unikatowe rzeźby drewniane twórców ludowych.

A kiedy głód zacznie doskwierać, można go zaspokoić w licznych karczmach i restauracjach, w których serwowane są potrawy pochodzące z tradycyjnej kuchni góralskiej.

Dla wszystkich zaś tych, którzy wybierają się na obóz YMAA do Brennej najważniejszą sprawą jest oczywiście fakt, iż w Brennej znajduje się ośrodek sportowy “Beskid” w skład którego wchodzi przede wszystkim hala sportowa oraz hotel sportowy, jadłodajnia, siłownia, odnowa biologiczna, kantor, fryzjer.

To tam właśnie odbywają się nasze ogólnopolskie obozy YMAA. Kto już choć raz zakosztował góralskiej gościny w Brennej podczas poprzednich obozów dziś już na pewno nie potrzebuje dodatkowej zachęty do ponownego się tam wybrania. Ci natomiast, którzy jeszcze tam nie byli na pewno się nie zawiodą ani obozem ani miejscem.

 

Termin: 26 LUTEGO- 5 MARCA (26 od obiadu – 5 do śniadania – 7 dni)
Lokalizacja: Ludowy Klub Sportowy BESKID – Hala Sportowa
Miejscowość: Brenna koło Wisły (woj. śląskie, pow. cieszyński)

Witaj! ????
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na naszą listę mailingową.

Otrzymasz od nas świeżą porcję informacji na temat wydarzeń, szkoleń, obozów, publikacji.

Wybierz listę/listy:

Nie spamujemy! Przeczytaj polityka prywatności