Instruktorzy Kung Fu i Tai Chi, YMAA Kraków

Robert Wąs

Główny instruktor w YMAA Polska, Kraków
Prezydent YMAA na Polskę i Europę Wschodnią

Shaolin Kung Fu – Mistrz YMAA
Taijiquan – Mistrz YMAA
Qin Na – Instruktor YMAA
Qigong – Instruktor YMAA

Rocznik 1969. Trening sztuk walki rozpoczął w wieku 12 lat od Judo. W wieku 16 lat trenował Taekwondo. W tym samym czasie zainteresował się Kung Fu i Taiji. Po kilku latach treningu pod okiem instr. Andrzeja Braksala uzyskał stopień instruktorski. W 1989 r dzięki pomocy instr. Tadeusza Gackiego przystępuje oficjalnie do YMAA Polska. Od tej pory nieprzerwanie szkoli się w kraju i zagranicą pod okiem dr Yang Jwing-Minga i innych nauczycieli sztuk walki, między innymi mistrza Li Mao-Ching, Liang Shou-You, Kao Tao, Yuan Zumou. Prowadzi oddział YMAA w Krakowie.

Uzyskane stopnie w YMAA:

 • 1996 Asystent Instruktora Shaolin Kung Fu
 • 2000 Asystent Instruktora Taiji
 • 2004 Instruktor Shaolin Kung Fu 
 • 2007 Asystent Instruktora Chin Na (Qin Na)
 • 2008 Instruktor Taiji
 • 2008 Asystent Instruktora Qigong
 • 2014 Mistrz Shaolin Kung Fu
 • 2017 Instruktor Chin Na (Qin Na)
 • 2018 Instruktor Qigong
 • 2018 Mistrz Taiji

Od 1999 r. pełni funkcję Prezydenta Wschodnioeuropejskiej Kwatery Głównej YMAA. Prowadzi szkolenia w zakresie Kung Fu, Taiji, Qin Na i Qigong w wielu krajach, m.in. we Włoszech, Holandii, Węgrzech, Francji, Portugalii, Irlandii, Anglii, Iranie, Południowej Afryce i USA. Triatlonista, ukończone dystanse: 1/8 IM, 1/4 IM, olimpijski, 1/2 IM.
email: ymaa(at)ymaa.pl

„It is very rare to find students who are not only able but willing to commit so much of their time, energy, and heart into martial arts, to embrace it as a way of life, to dedicate themselves to its true spirit, to teach others with such attention and care, and to never lose sight of its importance, significance, and impact on people all over the world. Robert Wąs has been with me and YMAA for over 25 years and this year have rightfully earned the title of YMAA Taijiquan Master. They (Robert, Pedro and Victor) are the first to hold YMAA Master titles in both Shaolin and Taijiquan”.

Dr Yang Jwing-Ming
Read More

Bartłomiej Grad

 

Bartek Grad - YMAA Kraków Tai Chi, Kung Fu

Shaolin – Asystent Instruktor 8 stopień (Instruktor 3 Duan)
Taijiquan – Instruktor 5 stopień
Ur. 1974.07.21 w Krakowie. Rozpoczął treningi w 1990r. pod okiem instruktorów Roberta Wąsa i Pawła Szczeszka w krakowskiej szkole sztuk walki YMAA Kraków. Od tamtej pory nieprzerwanie kontynuuje trening pod okiem szefa krakowskiej Szkoły YMAA instruktora Roberta Wąsa oraz uczestniczy w wielu seminariach i obozach krajowych i międzynarodowych prowadzonych przez Dr Yang Jwing-Minga. W 1993r uzyskuje uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. W 2000r uzyskał stopień asystenta instruktora YMAA, w 2007 instruktora Taiji YMAA. Od 2007 prowadził grupę YMAA Kraków Krowodrza, potem YMAA Nowa Huta. Obecnie trenuje i prowadzi zajęcia w YMAA Kraków.

email: grad(at)ymaa.pl

Read More

Kuba Sroka

Kuba Sroka - instruktor kung fu dzieci YMAA Kraków

Kung Fu – Asystent Instruktor YMAA 6 stopień (Instruktor 1 Duan)

Taijiquan – 2 stopień

Ur. 22 września 1989r. w Krakowie. Psycholog ze specjalizacją psychologia sportu. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobył podczas 3 letniej pracy w programie mentorskim Akademia Przyszłości. Trening kung fu w Ymaa Kraków rozpoczął w 2007 roku pod okiem instruktorów Roberta Wąsa i Bartłomieja Grada. Posiada VI stopień Shaolin wg programu YMAA (Asystent Instruktor – Instruktor YMAA 1 Duan) oraz uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. Prowadzi zajęcia kung fu dla dzieci od 2013 roku oraz zajęcia Kung Fu dla młodzieży i dorosłych w Szkole YMAA Kraków. Prowadził liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Read More

Ana Wąs-Martins

 

Ana Wąs-Martins - YMAA Kraków, Kung Fu i Tai Chi

Taijiquan – Asystent Instruktor YMAA – 3 stopień

Kung Fu – 5 stopień

Urodzona w Lizbonie 1976. Nauczycielka języków obcych. Od 4 roku życia jest związana ze sportem. Trenowała gimnastykę sportową i taniec.

Trening sztuk walk rozpoczęła w 1995 od Capoeira. W tym czasie zainteresowała się wschodnimi sztukami walki Kung Fu Shaolin i Taiji. W 1997 podjęła treningi w portugalskim oddziale YMAA Almada u instruktorów Tony Chee, Pedro Rodrigues i Victor Casqueiro.

Brała udział w zawodach Kung Fu i Taijiquan w Portugalii m.in. Campenonato Nacional i Taça de Portugal zdobywając kilkakrotnie pierwsze i drugie miejsca.

Od 2003 mieszka w Polsce gdzie kontynuuje swój trening Kung Fu i Taijiquan w YMAA Kraków u instruktora Roberta Wąsa. Uczestniczyła i dalej bierze udział w wielu seminariach i obozach prowadzonych przez krajową i międzynarodową kadrę instruktorską.

W 2009 uzyskała uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością sztuk walki (samoobrona).

Read More

Michał Cyganik

Michał Cyganik - YMAA Kraków, Kung Fu, San Da

Rocznik 1992, ze sportem związany od dziecka od piłki nożnej po koszykówkę, treningi sztuk walki rozpoczął w 2013 roku w YMAA Kraków pod okiem Shifu Roberta Wąsa. Uczestnik licznych seminariów i obozów organizowanych przez YMAA oraz Shou Bo Italia. Oprócz Kung fu interesował się dyscyplinami sportowymi jak Kickboxing, Boks oraz Shuai Jiao. Do jego największych osiągnięć sportowych należą:

 • Dwukrotne Mistrzostwo Polski (2014 i 2019) i Puchar Polski Sanda (2014)
 • Młodzieżowe V-ce Mistrzostwo Polski Kickboxing Full-Contact
 • 2 Miejsce Pucharu Europy Kickboxing Full-Contact
 • Mistrzostwo Małoposki Kickboxing Light-Contact
 • Dwukrotny V-ce Mistrz Małopolski w boksie
 • Laureat 1 miejsca Międzynarodowego Grand Prix Małoposki w Boksie
 • Dwukrotny ćwierćfinalista prestiżowego międzynarodowego turnieju bokserskiego „O Złotą Rękawice Wisły”
 • Wywalczenie 5 miejsca na międzynarodowym turnieju Shuai Jiao w Heze w Chinach.

Stoczył w sumie ponad 50 walk amatorskich. Posiada III stopień Shaolin wg. programu YMAA, 4 stopień uczniowski Kickboxingu oraz certyfikat uczestnictwa seminarium ” Kettlebells Hardstyle Method”. Prowadzi zajęcia grupy początkujące Sanda oraz asystuje i pomaga w prowadzeniu zajęć Shaolin.

Read More

Zbigniew Panasewicz

 

Zbyszek Panasewicz - YMAA Kraków, Tai Chi i Kung Fu

Shaolin – Asystent Instruktor (7 st.)
Taijiquan – Asystent Instruktor (3 st.)
Ur. 21.III.1973 r. W 1989 rozpoczął treningi w YMAA Kraków u instr. Roberta Wąsa i Pawła Szczeszka. Stopnień Asystenta Instruktora uzyskał w 2000 roku. Przez kilka lat prowadził  oddział YMAA  w Nowej Hucie. Obecnie mieszka i pracuje w Londynie. Prowadzi w Londynie oddział YMAA grupę Taiji. Trzymamy kontakt, widujemy się na obozach i czasami wpada do nas na treningi 🙂

Read More